Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie symulacji obsługi systemu
Thumbs Up 
Oglądam wszystkie filmiki i sa super (dobra robota ) ale jakoś nie jestem w stanie z nich wywnioskować jak mogę stworzyć symulację obsługi jakiegoś GUI systemu w Camtasii.

Mógłbym poprosić o wskazówkę jak to zrobić ?    Kwestia wydaje się prosta gdyż polega na screenach danego GUI systemu, wpisywania wartości w odpowiednie pola i klikanie w określony przycisk który wywoła odpowiednią reakcję na kolejnych screenach, np: albo błąd, albo przejście do następnego ekranu.

Ogólnie to poruszanie się po systemie obsługowym na podstawie screenów i wyborze odpowiednich przycisków i wpisywania wartości Smile
Odpowiedz
Może kurs Camtasia Studio będzie przydatny.
https://www.youtube.com/watch?v=CrdTqutS9JI&list=PLgEXMBTVUfOrC93aKaKvaxawoi2nTY9wl

Lub jeśli chcesz nagrywać jakiś system to użyj VMware Workstation
Program tworzy virtualne środowisko pracy dla około 200 systemów.
Odpowiedz
(20-02-2020, 05:03 PM)Robert napisał(a): Może kurs Camtasia Studio będzie przydatny.
https://www.youtube.com/watch?v=CrdTqutS9JI&list=PLgEXMBTVUfOrC93aKaKvaxawoi2nTY9wl

Lub jeśli chcesz nagrywać jakiś system to użyj VMware Workstation
Program tworzy virtualne środowisko pracy dla około 200 systemów.

dzięki za odpowiedź. Mam w pracy tylko Camtasie i tylko ten program.  Wcześniej chłopaki robili takie symulacje systemu na Camtasii ale już ich nie ma i nie ma kto mi tego dokładnie wyjaśnić jak to robić Tongue
Odpowiedz
Robert,

Grzebie i oglądam i dojść nie mogę co mam zrobić aby na podstawie 2 screenów:

wklejam 1szy screen
zaznaczam obszar na screenie 1 gdzie mam prowadzić jakieś dane
klikam na inny obszar na screenie 1 i przechodzi mi do screena 2

pomożesz ? Smile
Odpowiedz
Napisz mi konkretnie jaki efekt w camtasia chcesz uzyskać. Czy nagrać film czy prezentacje zdjęć czy może coś innego.
Odpowiedz
Mamy system obsługowy zgłoszeń Klientów. Nie posiadamy środowiska do nauki operacji. Chciałbym wykonać np wyszukanie jakiegoś zgłoszenia na podstawie określonych screenów systemu. Chciałbym aby przejścia między screenami systemu odbywało się na podstawie kliknięć w dany obszar na screenie.

1 screen - widok systemu gdzie widzimy jakieś pola do wprowadzenia danych. Następnie Klikając na przycisk "Szukaj" na screenie 1 pojawia mi się 2gi screen gdzie widze jakieś zamówienie. Klikając w to zamówienie przechodze do screena 3go z widokiem zamówienia.
Odpowiedz
[quote pid='209' dateline='1582900033']
Mamy system obsługowy zgłoszeń Klientów. Nie posiadamy środowiska do nauki operacji.  Chciałbym wykonać np wyszukanie jakiegoś zgłoszenia na podstawie określonych screenów systemu. Chciałbym aby przejścia między screenami systemu odbywało się na podstawie kliknięć w dany obszar na screenie.

1 screen - widok systemu gdzie widzimy jakieś pola do wprowadzenia danych.  Następnie Klikając na przycisk "Szukaj" na screenie 1  pojawia mi się 2gi screen gdzie widze jakieś zamówienie.  Klikając w to zamówienie przechodze do screena 3go z widokiem zamówienia.
[/quote]

już mi ktoś wyjaśnił co i jak i chyba już wiem Smile  Przynajmniej na próbce się udało Tongue

pozdrówka
Odpowiedz
Topic Options
Nowa odpowiedź 
Skocz do:

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości