Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Style tekstu Affinity Photo
W Affinity Photo utworzyłem styl do tekstu i zapisałem go do zakładki styli. Jeśli ktoś nie wie jak to zrobić - odsyłam do kursu Roberta.

Następnie tak utworzony styl zastosowałem do innego tekstu, ze zmienionym krojem i wielkością czcionki. Po zastosowaniu stylu krój czcionki i jej wielkość zmieniły się do tych, które były podstawą do zapisania stylu.
Nie tego chciałem, choć oczywiście można tekst po zastosowaniu stylu ponownie wyedytować.

Miałem już poszukać w internecie jak usunąć ze stylu informacje o kroju i wielkości czcionki, ale przyszło mi do głowy, że jeśli zastosuję styl do kształtu, informacje o czcionce zostaną pominięte. Spróbowałem. Utworzyłem mały prostokąt i zastosowałem do niego styl z tekstu. Następnie zapisałem styl z prostokąta do zakładki styli. Utworzyłem nowy napis ze zmienionym krojem i wielkością czcionki. Zastosowałem styl zapisany z prostokąta.
Wygląd tekstu zmienił się według stylu, bez zmiany kroju czcionki i jej wielkości, jak tego chciałem. Oczywiście nadal mogę styl edytować, ale jeśli go ponownie zapiszę z tekstu jako nowy i chcę by nie zmieniał mi on wielkości i kroju czcionki, muszę znów wykonać manewr z prostokątem.

Może ktoś zna szybszy sposób zapisania takiego stylu z tekstu i się nim podzieli?

W załączniku kilka wykonanych przeze mnie prostych styli, tak jak to opisałem. Oczywiście na licencji CC0.

Załączone pliki
.zip   Tekstowe jkmg.zip (Rozmiar: 3.06 KB / Pobrań: 22)
Odpowiedz
Przykład stylu tekstu, w którym zamiast gradientu użyta została tekstura.

[Obrazek: mur.jpg]

Po zastosowaniu stylu do tekstu, można zmieniać w nim wszystko (wlącznie z teksturą).
Styl nie zmienia wielkości i kroju wybranej czcionki. Do pobrania w załączniku.

Załączone pliki
.zip   Mur.zip (Rozmiar: 5.01 MB / Pobrań: 2)
Odpowiedz
To jest super. Dzięki
Odpowiedz
Nie znalazłem w sieci tutorialu video, jak dodać teksturę do wypełnienia tekstu, lub jego obrysu - dotyczy to też kształtów i chyba pióra (tego nie sprawdzałem). Enigmatyczną informację znalazłem na jakimś forum, a potem dokombinowałem co dalej. To przez to, że po wprowadzeniu tekstu, czy kształtu, trzeba przejść na gradient, wybrać bitmapę, a dopiero później wrócić do dalszej edycji. Trochę to mało intuicyjne...
Nie mam możliwości robienia tutoriali video, ale może Ty taki zrobisz? Pewnie komuś się przyda, a w sieci na ten temat trudno coś znaleźć. Ze stylu, który zrobiłem, możesz oczywiście korzystać jak ze swojego.
Pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości