Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Affinity foldery
Hej Robert

Proszę napisz jak uzyskać w programie Affinity widok kilkunastu zdjęć w wspólnym oknie. To znaczy np zrobiłem kilka zdjęć seryjnych i chciałbym z nich wybrać najlepsze.
Wiem ze z folderu File- Open można wybrać kilka zdjęć ale nie są one wyświetlane jednocześnie. Jak to można zrobić?

Dziękuję
Jacek Scott
Odpowiedz
Nie ma dobrej metody na to.
1. Możesz otworzyć pierwsze z nich w programie. Teraz zrób Affinity trochę mniejszy. Obok na ekranie  otwórz folder ze zdjęciami i przeciągaj kolejno do ekranu Affinity.
Niestety nie daje to pełnego podglądu bo one otwierają się w swoim pełnym rozmiarze, co powoduje taki widok że część zdjęcia jest poza dokumentem.

2. Ale jeśli tylko do podglądu potrzebujesz to otwórz duży dokument - format A0.
Teraz użyj opcji "Place" ( File - Place)
Zaznacz sobie z wciśniętym Ctrl na dysku wszystkie zdjęcia jakie chcesz zobaczyć.
I kiedy wrócisz do Affinity to będzie kursor inny. Teraz możesz wstawiać po kolei te zdjęcia nadając im odpowiedni rozmiar. Czyli jedno obok drugiego w podobnym rozmiarze.

Poniżej masz podgląd jak przykładowo to wygląda.

3. Tej metody nie sprawdzałem, ale być może da rady zrobię skrypt - automatyzacje .
Dla przykładowo 20 zdjęć. Sprawdzę i dam znać.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Być może da rady użyć makro do tego rozmieszczania zdjęć.
Musisz mi podać wielkość zdjęć w pikselach i ich ilość. Czyli muszę wiedzieć ile chcesz ich otworzyć w jednym dokumencie.
Oczywiście będzie to działało tylko do tej konkretnej wielkości zdjęć. jeśli ja zmienisz , inaczej ustawisz w aparacie to trzeba robić nowe makro.
Podaj mi te parametry to zrobię tutorial i będziesz mógł sam sobie przygotować takie makro.
Odpowiedz
(19-05-2020, 09:28 AM)Robert napisał(a): Nie ma dobrej metody na to.
1. Możesz otworzyć pierwsze z nich w programie. Teraz zrób Affinity trochę mniejszy. Obok na ekranie  otwórz folder ze zdjęciami i przeciągaj kolejno do ekranu Affinity.
Niestety nie daje to pełnego podglądu bo one otwierają się w swoim pełnym rozmiarze, co powoduje taki widok że część zdjęcia jest poza dokumentem.

2. Ale jeśli tylko do podglądu potrzebujesz to otwórz duży dokument - format A0.
Teraz użyj opcji "Place" ( File - Place)
Zaznacz sobie z wciśniętym Ctrl na dysku wszystkie zdjęcia jakie chcesz zobaczyć.
I kiedy wrócisz do Affinity to będzie kursor inny. Teraz możesz wstawiać po kolei te zdjęcia nadając im odpowiedni rozmiar. Czyli jedno obok drugiego w podobnym rozmiarze.

Poniżej masz podgląd jak przykładowo to wygląda.

3. Tej metody nie sprawdzałem, ale być może da rady zrobię skrypt - automatyzacje .
Dla przykładowo 20 zdjęć. Sprawdzę i dam znać.

Hej Robert
Dziękuję za odpowiedź, użyłem opcji nr 2 i działa Smile bardzo dziękuje. Nie jest to to samo jak np Luminar lub Lightroom, ale to mi wystarczy.
Teraz w kursie powtarzam część dot. fx a potem ruszam z kolejnymi częściami.
ps. jeżeli zdjęcia są w Raw to na dysku wyświetla się tylko logo Affinity dopiero w programie można je zobaczyć.
Pozdrawiam Jacek
Odpowiedz
Zawsze można użyć darmowych przeglądarek ☺
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości